Wieczór kinowy z Kapitanem Phillipsem

Grudzień 14, 2013 w Just Culture

Kapitan Phillips nie jest już nowością kinową i właściwie film widziałam już tydzień temu. Ciągle wpadały mi inne pomysły na tematy na bloga i dopiero dzisiaj postanowiłam napisać kilka słów o filmie.

Jeśli nie macie planów na dzisiejszy wieczór, zachęcam do wybrania się do kina. Jest to kolejny dobry film Toma Hanksa, który jest w szczytowej formie. Zapewne już większość z Was wie, że film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach, które miało miejsce na wodach Oceanu Indyjskiego. Amerykański statek towarowy został zaatakowany przez somalijskich piratów. Załodze udało się ukryć, natomiast kapitan i kilku pracowników piraci schwytali jako zakładników. Aby ratować swoich współpracowników kapitan oddał się w ręce porywaczy, którzy żądali milionowego okupu. Na pomoc ruszyła jednostka marynarki.

Źródło: petroecho.pl

Źródło: petroecho.pl

Już dawno nie widziałam tak dobrego filmu sensacyjnego, który od początku do końca trzymał w napięciu. I chociaż koniec filmu był dla mnie wiadomy, niesamowita gra aktorska Toma Hanksa sprawiła, że cały czas bałam się o głównego bohatera. Podobało mi się to, że nie było podziału na dobrych i złych. Przedstawiona sytuacja Somalijczyków nie była jednoznaczna i chociaż w wywiadzie prawdziwy kapitan Phillips twierdzi, że piractwo to wolny wybór ludności, to sama mam pewne wątpliwości. Na pewno chciałabym doczytać więcej na ten temat. Reżyser Paul Greengrass w równoległy sposób pokazał przygotowania piratów do ataku i załogi kapitana Phillipsa do dalekiej wyprawy. Porównanie dwóch różnych światów, jeden znajomy, a drugi zupełnie nieprzewidywalny, bez jasnych zasad. To było dla mnie przerażające.
I chociaż kapitan piratów nie wywoływał negatywnych emocji, nie byłam w stanie przewidzieć jego zachowań.

Powrócę do Toma Hanksa, ponieważ jest to jeden z moich ulubionych aktorów. Cieszę się, że nie zawiódł i mam nadzieję, że podczas rozdania Oscarów nie zostanie pominięty.

Tutaj możecie zobaczyć wywiad z kapitanem Phillipsem w Dzień dobry TVN. Polecam :)

Widzieliście? Jakie są Wasze wrażenia? A może się wybieracie?