Uwaga wyprzedaż!

Grudzień 27, 2013 w Just Fashion

Źródło: exploremetro.com

Źródło: exploremetro.com

Sezon poświątecznych wyprzedaży uroczyście uważam za otwarty! Witryny sklepowe kuszą nas wielkimi czerwonymi napisami „SALE” i obiecują nawet do 75% niższe ceny. Niektórzy z nas już w listopadzie upatrzyli sobie rzeczy, które kupią w okresie wyprzedaży i to w znacznie niższych cenach, jednak zdecydowana większość będzie kupować spontanicznie, często nie zastanawiając się nad tym czy dana rzecz będzie im potrzebna. Jak kupować, by później nie żałować? Oto kilka rad…

Po pierwsze zrób listę! Przejrzyj szafę i wypisz czego w niej brakuje. Skup się przede wszystkim na ubraniach z tzw. bazy tzn. biała koszula, mała czarna, ciemny żakiet czy czarne, wygodne szpilki. Jeśli nie posiadasz którejś z tych rzeczy, koniecznie dopisz ją do listy zakupów. Poza tym, przejrzyj dodatki. Może brakuje Ci wieczorowej kopertówki, ciepłej czapki czy skórzanych rękawiczek?

Po drugie, wyprzedaże to świetna okazja na zakup ubrań, na które zazwyczaj szkoda Ci pieniędzy.  Często drogie ubrania, buty czy dodatki są przecenione do granic możliwości i masz szansę kupić je w bardzo atrakcyjnej cenie. Nie zwlekaj więc tylko spójrz na wcześniej sporządzoną listę i kup płaszcz czy kozaki, które wcześniej odstraszały ceną, a które posłużą Ci dłużej niż jeden sezon.

Po trzecie, zwróć uwagę na jakość, a nie na ilość. Nie kupuj kilku par spodni czy trzech czarnych podkoszulków! Weź jedną, porządną parę jeansów, które podkreślą atuty Twojej sylwetki i jeden podkoszulek, ale wykonany z dobrej jakościowo tkaniny.

Po czwarte, zaplanuj jakie sklepy zamierzasz odwiedzić. Nie ma sensu krążyć od sklepu do sklepu, przepychać się przez tłum i tracić czas. Wybierz swoje ulubione marki i konsekwentnie podążaj wyznaczoną trasą ;)

Po piąte, ustal ile pieniędzy chcesz wydać na daną rzecz. Rzucając się w wir przecen możesz skończyć z pustym kontem, a przecież w wyprzedażach nie chodzi o to, aby po wszystkim pozostać z ujemnym saldem na karcie kredytowej.

Po szóste, płać gotówką! Kiedy płacisz kartą łatwiej wydawać pieniądze, bo ich nie widzisz. Zostaw ją w domu, a zabierz ze sobą portfel z ustaloną ilością gotówki. Dzięki temu nie wydasz więcej niż sobie zaplanowałaś.

Po siódme, upewnij się, że to co kupujesz jest rzeczywiście tańsze niż przed przeceną. Niektóre firmy wprowadzają klientów w błąd i podnoszą ceny na metkach po czym przekreślają je i „przeceniają” towar. W konsekwencji rzucając się w wir wyprzedaży płacimy cenę standardową.

Ponadto warto wspomnieć o tym, że wyprzedaże są jak dobry trening. Spędzając cały dzień na chodzeniu po sklepach zadbaj o wygodny strój i płaskie buty. Odzież wierzchnią zostaw w szatni.

Nie idź sama! Weź ze sobą zaufaną osobę, która dobrze Ci doradzi, a czasem odwiedzie Cię od zakupu pod wpływem emocji.

Na koniec ostatnia, bardzo ważna rzecz. Upewnij się, że towar, który zakupiłaś możesz oddać lub reklamować. Przychodząc do domu często okazuje się, że zakupiona rzecz już się nam nie podoba, jednak nie wyglądamy w niej dobrze, nie pasuje do reszty ubrań z naszej szafy albo ma wadę, której wcześniej nie zauważyłyśmy. Dlatego warto kupować tam, gdzie bez problemu zwrócimy nietrafiony towar.

Ufff.. gratuluje tym, którzy dotrwali do końca tego wpisu ;) Mam nadzieję, że moje rady okażą się choć trochę pomocne podczas poświątecznych zakupów.

Udanych łowów i nie traćcie głowy ;)

 

Źródło:keepcalm-o-matic.co.uk

Źródło:keepcalm-o-matic.co.uk

 

pina-podpis