Tapety we wnętrzu cz.1

Październik 29, 2013 w Just Home

Zmieniają się style, trendy w aranżacji wnętrz, ale tapety niezmiennie zdobią ściany w naszych domach. Ostatnio przeżywają istny renesans, a wszystko dzięki nowym, bardziej atrakcyjnym i niekonwencjonalny rozwiązaniom. Warto zwrócić uwagę, że tapeta nie jest już tylko elementem wykończeniowym lecz często stanowi główny element dekoracyjny, narzucający styl całego wnętrza.

Warto postawić na kolor, ciekawe wzory i całkowicie zmienić wnętrze ścian. Zanim jednak zdecydujecie się na radykalne kroki, zaczniecie remont i tapetowanie ścian, przygotowałam dla Was kilka wskazówek, które mogą okazać się dla Was przydatne.

Wybór tapety nie jest taki prosty, dlatego warto wiedzieć, że…

Obecnie na rynku mamy szeroki wybór tapet, które różnią się ze względu na funkcje, jakie pełni pomieszczenie.

W salonie i sypialni sprawdzi się wiele rodzajów tapet. Jeśli nie chcecie przeznaczyć na remont dużego budżetu, można zdecydować się na tapety papierowe lub akrylowe. Najlepiej stosować je w pomieszczeniach o suchych ścianach. Najmniejszy ślad wilgoci i brudu od razu odbije się i pozostanie na powierzchni. Niestety te tapety nie są ścieralne. Tapety akrylowe są troszkę mocniejsze od papierowych, ale mimo wszystko najlepiej sprawdzą się w mniej eksploatowanych pomieszczeniach.

Droższe, ale zdecydowanie trwalsze są tapety z włókna szklanego. Skutecznie ukryją nierówne ściany. Gdy uznamy, że mamy jej dość wystarczy ją pomalować.

Luksusowym rozwiązaniem są tapety tekstylne. Wierzchnia warstwa tapet tego typu pokryta jest bawełną, lnem, jedwabiem lub wełną. Są efektowne i trwałe.

Sypialnia/Salon

Źródło: gypsythread.com/

Źródło: gypsythread.com

Źródło: urbanflowers.nl

Źródło: urbanflowers.nl

malutkie, ale warte pokazania..

Źródło: ashleesloves.com

Źródło: ashleesloves.com

Do pokoju dziecka warto zdecydować się na tapetę zmywalną i odporną na uszkodzenia. Do takich należą tapety winylowe i PVC. Ostrzegam – droogie!

Pokój dziecka

Źródło: theanimalprintshop.com

Źródło: theanimalprintshop.com

Źródło: hgtv.ca

Źródło: hgtv.ca

Źródło: ladnebebe.pl

Źródło: ladnebebe.pl

Wybierając tapety do kuchni i łazienki, musimy pamiętać, że są to pomieszczenia wilgotne i częściej uczęszczane. Polecane są tapety korkowe – odporne na wilgoć. Można je kupić  w rożnych kolorach i strukturach.

Łazienka

Źródło: lavenderandlilies.blogspot.com

Źródło: lavenderandlilies.blogspot.com

Źródło: southernpiphi.tumblr.com

Źródło: southernpiphi.tumblr.com

Kuchnia

Źródło: naomipicks.blogspot.com

Źródło: naomipicks.blogspot.com

Źródło: cuckoonest.blog.com

Źródło: cuckoonest.blog.com

Źródło: uktv.co.uk

Źródło: uktv.co.uk

Źródło: Pinterest

Źródło: Pinterest

W następnej części posta, pokażę Wam miejsca, gdzie ciekawe i inne tapety można kupić oraz jak aranżować wnętrze, w którym tapeta odgrywa główną rolę ;-)