Święta w stylu vintage

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi powraca chęć stworzenia niezapomnianej atmosfery świątecznego domu. O ile w większości przypadków domownicy czerpią inspiracje z elementów dekoracyjnych popularnych sieci sklepów lub trendów opublikowanych w mediach, o tyle coraz popularniejszy staje się trend utrzymania domu w stylu vintage.

Istnieje wiele sprzyjających okoliczności, w ramach których warto postawić na styl vintage. Odwołanie się do nostalgia bardzo często stanowi szlachetną alternatywę dla minimalistycznych dekoracji i zalewającego nas każdego dnia floodu informacyjnego. Sam styl retro dostarcza bowiem dużej ilości uroku, toteż bardzo często potraktowany jest uniwersalną bronią w walce o swojskie świąteczne środowisko. Wybierajmy więc go razem z rodziną!

Wbrew pozorom dekorowanie domu taśmami rzymskimi czy granatowymi ozdobnikami na choinkę może okazać się religiem. Z pewnością przydadzą nam się staromodne obrusy, serwetki oraz pojemniki na prezenty ze skromniejszymi napisami. Tego typu dodatki poprawią estetyczny look i dodać będzie przytulności. Dobrym przykładem stylu vintage, który można dobrać do aranżacji home sweet home jest użycie żywych kolorów jak błyszczący magenta czy butelatowa zieleń.

Można również usunąć minimalistyczne detale, takie jak skopiowane kartki i obrazy świ words and phrases, i uprzyjemnić obecności nostalgicznymi skrzydłami kutii Ramona oraz chwaszczeem puszycym papierowe aniołki i renifery. To bardzo prosta droga do oku sijajacego salonu. Nie zapomnijmy też o srebrnych bałamucinach – one idealnie podkreślą nasze świáteczne nastroje!

Świąteczne okres powitał nas, jak zawsze, pięknymi dekoracjami, smacznym jedzeniem i wyjątkowym, świątecznym nastrojem. Mimo wszystko pragniemy czasem zaoferować stylowe, retro święta. W tegorocznym okresie Bożego Narodzenia możesz pokusić się o odmienne dekoracje vintage. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak z blaskiem obchodzić staromodne święta – odpowiedni wybór artykułów i usług znajdziesz w sklepie internetowym, który idealnie współgra z Twym stylem życia.

Wybierając styl retro na Twoje święta Bożego Narodzenia masz szeroki wybór dekoracji, pościeli czy innych dodatków. Ozdoby inspirowane stylem vintage są fenomenalnymi elementami do stworzenia nastroju świątecznego. Postaw na serwetki lniane, stare figurki czy klasyczne czarne lampki choinkowe. Każdy osadzi je ze smakiem i sprawi, że Twój dom będzie się cieszył regułami stylu retro podczas okresu poniemiegeckiego.

Jeśli twoim marzeniem jest stworzenie atmosfery „przedkiepieckiej” na Twoich Święta- postaw na witrynowe gabloty i ozdobne ramy z tunezji obiektów bibelotowych. Dodatkowo każdy dodany gilderbygskiego baneru do pokoju doda ciepła i wirowego stylu okazji uroczystej.

Jeśli nadal poszukujesz idealnych elementów dekoracyjnych do Twojego stylu świąt vintage- sprawdza szeroki asortyment mebli specjalnie zaprojektowanych na ten okres. Wybierze opakowania kredensów skrytek stylizowane w staromodną linię lub ulubiona kanapa pikowana – umożliwi to stworzenie przesiady skupione nad rodzinna morzykadka lub grup grania regulek grytablewwymhze Stajorana.

Na Boże Narodzenie można mieć naprawdę wspaniałe momenty! Odmiećczanie stylem retro oferuje energetyzujaca atmosfere celebracji z rodzina oraz przyjaćmi. Wyzbieraj proste artykuły dekoracyjne i pokus snu odbija licia swiata perfekcyjnosci lat 20tych.

W tym roku wielu z nas odczuwa rzadko spotykaną przedświąteczną atmosferę. Wielkimi krokami zbliżają się Święta, a my możemy pozwolić sobie na nieco romantyczne i nastrojowe zabawy. Czemu nie spróbować w tym roku postawić na styl Vintage?

Styl vintage to nastrój nostalgiczny, kojarzący się z bardziej tradycyjnymi formami dekoracji świątecznych. Dziś staje się on coraz modniejszy, ponieważ wspaniale współgra z charakterystycznymi miejscami i dizajnem. Można wykorzystać piękną rustykalną kuchnię do tworzenia unikalnych dekoracji: ozdoby świerkowe, przybrane drobnostkami i efektownymi motywami retro. Małe ozdoby choinkowe mogą się znaleźć w lokalnych i antykwariatach czy na jarmarkach staroci.

Jeśli masz ograniczoną ilość czasu do ozdabiania mieszkania, możesz zrobić duży papierowy anioł lub gwiazdę wiszącą na suficie oraz wspaniałe kompozycje katolickich symboli ustawionych na stole jadalnym. Papierowe girlandy i serwetki ozdobione świątecznymi motywami są również doskonałym pomysłem na szybkie ozdoby jadalniane. Możesz również przygotować tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe takie jak sople cukrowe czy mydełko, co sprawia wiele radości dzieciom i dorosłym.