Starocie we wnętrzu

Sierpień 28, 2013 w Just Home

Wczoraj na swoim fanpage’u na Facebooku zapytałam Was o starocie.. Zrobiłam to nie bez powodu. Trochę o tym będzie ten wpis.. chociaż początkowo miałam zupełnie inny pomysł.

Jeśli chodzi o mnie to uwielbiam przedmioty, meble i wszelkie klamoty, które pamiętają dawne czasy.. Tworzą atmosferę tajemniczości, powagi i oryginalności. Ho ho w końcu mam zegar, który pamięta dzieciństwo mojej prababci!  - Oczywiście bujda :) Niestety…

Jeśli mam taką możliwość, staram się znosić do domu wszelkie starocie w postaci maszyny do pisania, aparatu fotograficznego, walizki czy lornetki. Jednak nie dorównuję w tym Tańce, która ma tych szpargałów tak dużo, że nie jestem w stanie pokazać wszystkiego na raz.

Myślę jednak, że najważniejsze to umiejętne łączenie starego z nowym..  Starocie muszą być ciekawym i oryginalnym dodatkiem.

Zapraszam Was do pokoju stworzonego z myślą o mężczyźnie.

Just Lovely

Just Lovely

To ujęcie najlepiej przedstawia połączenie stylów: stary stół, zegar, a tuż obok dobrze znana sofa (zgadnijcie skąd?), a na niej również dobrze znana poducha (już wiecie skąd?), czy lampa, która niby nie pasuje, ale mi nie przeszkadza.

Just Lovely

Just Lovely

Zwróćcie uwagę na stół i zegar. Może dzieciństwa prababci nie pamiętają, ale młodość babci pewnie już tak. Na stole kolekcja ramek – i wszystkie zupełnie z innej bajki. Tanie obok nowych, plastikowe obok drewnianych..

Just Lovely

Just Lovely

Uwielbiam ten samolot – gadżety facetów.

Just Lovely

Just Lovely

Ciekawe co w środku? ;)

Just Lovely

Just Lovely

Tadam!

Just Lovely

Just Lovely

Uporządkowany chaos :)

Just Lovely

Just Lovely

 

Jak się czujecie w takich klimatach?