Ściana retro..

Kwiecień 3, 2013 w Just Home

Nie lubię gołych ścian, pustych pokoi, w których przestrzeń jest zagospodarowana tylko i wyłącznie do przedmiotów niezbędnych. Owszem, minimalizm jest trendy, ale to nie moja bajka. Lubię, gdy wchodzę do domu i czuję inny klimat, wyjątkowy, charakterystyczny tylko dla jego właściciela.

Dlatego w moich czterech kątach nie znajdziecie pustych ścian.  Ostatnio pisałam o tym jak wspomnienia mogą stanowić piękna ozdobę domu – ramki, fotografię, obrazki, pocztówki mogą stać się wyjątkową dekoracją.

Aby nie pozostać gołosłowną pokażę Wam jak zagospodarowałam ścianę w moim pokoju. Ściana retro – tak ją nazwałam – jest wehikułem czasu. Dzięki niemu mogę wrócić do przeszłości moich bliskich. Jak widzicie, każda ramka jest inna – mają inny kształt, fakturę, kolor, ale oddają ten sam klimat. Klimat dawnych lat…

DSC00216

justlovely.pl

Aby osiągnąć taki efekt wcale nie trzeba kupować mnóstwo drogich ramek. Wystarczy mieszać tańsze (plastikowe, wybielone, pozłacane) z droższymi (drewniane) oraz odwiedzać różne sklepy (nawet w Pepco można znaleźć coś ciekawego), wieszać dużo ramek jedna obok drugiej, a uzyskamy ciekawy efekt.

DSC00211

justlovely.pl

DSC00218

justlovely.pl

Jak Wam się podoba?