Łazienka w stylu francuskim

Październik 11, 2013 w Just Home

Zapewne część z Was rozpozna te zdjęcia, ponieważ podobny post powstał na samym początku mojej przygody z blogiem. Postanowiłam wrócić do tematu, ponieważ uznałam, że właśnie teraz, gdy za oknem jest szaro i buro, musimy zadbać o swoje samopoczucie.

Zwykle jesienią, gdy dopada nas natłok obowiązków i przemęczenie, marzymy o urlopie, dalekich podróżach, odpoczynku i SPA, a przecież właśnie SPA możemy mieć pod swoim dachem! Wystarczy łazienkę przekształcić w pokój kąpielowy.

justlovely.pl

justlovely.pl

Pokój kąpielowy przestaje być miejscem, gdzie dbamy tylko o higienę, lecz staje się miejscem stworzonym do relaksu. Odpowiedni wystrój stworzy idealny nastrój do odpoczynku. Marginalizowana do tej pory łazienka zyskuje nowe oblicze. Pokoje kąpielowe są bardzo popularne we Francji. Często tylko wanna zdradza przeznaczenie pomieszczenia.

Urządzenie pokoju kąpielowego nie wymaga posiadania dużej łazienki. Nawet właściciel małego mieszkania może stworzyć swój raj dla ciała i duszy. Wystarczy zwrócić uwagę na detale, które mogą całkowicie ją odmienić.

Na początek, metodą małych kroków, zacznijmy od dobrania akcesoriów typowych dla łazienki. Ładny uchwyt na papier, wieszaki na ręczniki czy zdobiona mydelniczka, będą nie tylko spełniać swoje funkcje, ale również cieszyć oko. Warto zwrócić uwagę na sposób przechowywania kosmetyków. Umieszczając je w wiklinowych koszyczkach, zyskamy bardziej estetyczny wygląd. Dodatkowo koszyczki możemy ozdobić koronkową tasiemką bądź kokardką.

Tanią i efektowną dekoracją są świece kolorystycznie dobrane do wnętrza. Przy ich blasku kąpiel w pianie będzie czystą przyjemnością. Na półkę rzućmy swoje korale, łańcuszek lub perły. Biżuteria, buteleczki ulubionych perfum, bukiecik zasuszonej lawendy, przypomną nam, że jest to pokój kąpielowy – nasze miejsce relaksu.

Ściany mogą zdobić lustra w różnym kształcie i rozmiarze, ale również obrazy w efektownej ramie. Możemy również postawić lampki nocne, które subtelniej oświetlą wnętrze. Zwróćmy uwagę na dywan. Czy koniecznie musi być typowy dla łazienki? Dobierzmy go do kolorystyki
i stylu. Być może zdecydujemy się na zupełnie nowe rozwiązanie.

Głównym punktem pokoju kąpielowego jest wanna. Najefektowniej prezentuje się stojąca na nóżkach. Aczkolwiek zmiana baterii może całkowicie zmienić jej wygląd. Posiadacze większych łazienek, mogą pokusić się o mały stolik, fotel lub krzesło. W końcu w pokoju kąpielowym, podobnie jak w innych częściach domu, również może toczyć się życie.

justlovely.pl

justlovely.pl

JL_2

justlovely.pl

justlovely.pl

justlovely.pl

justlovely.pl

justlovely.pl

 

I jak Wam się podoba pomysł pokoju kąpielowego?