Kinowa propozycja na weekend

Listopad 16, 2013 w Just Culture

Witam Was w sobotę – mój ulubiony dzień tygodnia! :) Mam nadzieję, że znajdziecie chwilę do porannej lub popołudniowej kawy przeczytać moją propozycję kinową.

Już od piątkowego wieczoru zaczęłam weekend pod znakiem kina. Wybrałam się na Sputnik Festiwal Filmów Rosyjskich – pisałam o nim wcześniej. Pomyślałam, że warto też wykorzystać jesienną szarugę do zapoznania się nowościami w kinie. Nie ukrywam, że natchnęła mnie również recenzja Doroty Chrobak w Radiu PIN. Polecam Wam audycję Dorota Movie.

Uznałam, że warto zobaczyć, co w trawie piszczy, no i jak się okazało dzieje się całkiem sporo. Dziś krótko o trzech filmach, które wzbudziły moje zainteresowanie i jeden z nich zapewne wkrótce zobaczę. Jeśli widzieliście – podzielcie się opinia, refleksją :)

Źródło: pinspire.com.br

Źródło: pinspire.com.br

Pierwszy film, o którym ostatnio myślałam jest Kapitan Phillips z Tomem Hanksem w roli głównej. Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, gdy statek towarowy na Oceanie Indyjskim został skutecznie zaatakowany przez piratów. Na Filmwebie znalazłam bardzo pochlebne opinie. Tom Hanks w szczytowej formie i kto wie, być może jest to jego oscarowa rola. Wcale bym się zdziwiła. Nie pamiętam filmu, w którym Tom Hanks by mnie zawiódł. Nie ważne czy komedia, sensacja, dramat czy romans… Myślę, że nie będzie to stracony czas.

Źródło: filmweb.pl

Źródło: filmweb.pl

Kolejna produkcja, która została oceniona jako Wielkie WOW to Don Jon. Muszę przyznać, że jestem bardzo ciekawa, co z tego wyszło. Niesamowite jest to, że Joseph Gordon-Lewitt pracując nad filmem, wcielił się aż w trzy role: scenarzystę, reżysera i aktora. Jest to komedia, opowiadająca m.in. o uzależnieniu do pornografii. Ciekawa jak Lewitt ugryzł ten trudny temat, prawda?

Źródło: filmweb.pl

Źródło: filmweb.pl

Ostatni film, który wzbudził moje zainteresowanie to nasza polska produkcja – Papusza. Jest to biografia romskiej poetki Bronisławy Wajs, która została wykluczona ze społeczności Romów. Interesuje mnie obraz kultury romskiej, ich obyczajów, życia, tak bardzo innego…

Źródło: filmweb.pl

Źródło: filmweb.pl

Jeszcze nie zdecydowałam na co się wybiorę. Jak zobaczę, to podzielę się własną refleksją, a nie tylko posiłkując się zasłyszanymi opiniami. Jeśli widzieliście, napiszcie, co się podobało, a co nie. Może łatwiej mi będzie podjąć decyzję.