Jak dbać o włosy zimą?

Styczeń 21, 2014 w Just Beauty

W tym roku zima się nie spieszyła. Choć wyczekiwana, na święta nie przebyła. Potem śniegu pożałowała narciarzom. Ale wreszcie jest, przyszła – zimna, mroźna i biała! I jak to zima, jednym przyniosła dużo radości, a innym kłopotu.

Włosy są atutem każdej kobiety. Niestety zima nie jest dla nich dobrą przyjaciółką. Wiatr i niska temperatura sprawiają, że stają się suche, łamliwe i matowe.

Źródło: blog.beautybridge.com

Źródło: blog.beautybridge.com

Jak przywrócić włosom zdrowy wygląd i piękny blask? Mam dla Was kilka wskazówek:

1. Pamiętaj o noszeniu czapki. Mróz i wiatr niszczą włosy przez co stają się suche, kruche i łamliwe.

2. Nigdy nie wychodź na mróz z wilgotnymi włosami. Po pierwsze możesz się przeziębić, a po drugie może to spowodować obkurczenie naczyń włosowatych, niedotlenienie, a następnie wypadanie włosów.

3. Myj włosy częściej niż zwykle, nawet codziennie. Przez czapkę czy kaptur włosy częściej się przetłuszczają, są oklapnięte i matowe.

4. Najlepiej myj włosy lekko masując skórę głowy. Rób delikatny masaż okrężnymi ruchami. Odżywkę nakładaj 3 cm od skóry głowy. Wcierając w skórę głowy sprawiasz, że szybciej przetłuszczają się włosy.

5. Pamiętaj o spłukiwaniu głowy i włosów zimną lub przynajmniej letnią wodą.

6. Nie obciążaj włosów – najlepiej stosuj spłukujące się odżywki. Warto raz  tygodniu wykonać peeling skóry głowy (specjalnie do tego przeznaczonym preparatem) oraz nałożyć maseczkę na włosy.

7. Częstym problemem są elektryzujące się włosy. Na pewno warto zadbać o ich nawilżenie, a także zrezygnować z plastikowych grzebieni i szczotek, zastępując je drewnianą szczotką.

8. Zrób przerwę od prostownicy, suszarki czy lokówki.

9. Zdrowo się odżywiaj! Brak witamin i minerałów od razu odbiją się na włosach i paznokciach. Wzmocnij je od środka zdrową dietą.

A Wy jakie macie sposoby na zimową pielęgnację włosów?

danka-podpis