Hit czy kit?

Luty 6, 2014 w Just Fashion

Moda ma pewną szczególną cechę- przemija. To co było modne w poprzednim sezonie i za co oddałabyś ostatni grosz w tym staje się kitem, który ląduje albo na dnie szafy albo na śmietniku. Dlatego tak często zachęcam Was abyście podczas zakupów nie kierowały się lansowanymi przez sieciówki i celebrytki trendami ale inwestowały w klasykę, ubrania dobrej jakości podkreślające indywidualny styl.

mii

Źródło: pinterest.com

Zauważyłyście, że są rzeczy- ubrania, buty, torebki a niekiedy nawet całe stylizacje, które wzbudzają liczne dyskusje- dla jednych totalne hity i „masthevy” dla innych jednosezonowe paskudztwa? Myśląc o kontrowersyjnych trendach w modzie mam na myśli:

1. Sneakersy- sportowe buty na koturnie, niektórzy uważają że dodają stylizacjom sportowej elegancji. Ale czy na pewno?

Źródło: we-dwoje.pl

Źródło: we-dwoje.pl

Źródło: polki.pl

Źródło: polki.pl

 

Źródło: aleolaa.blogspot.com

Źródło: aleolaa.blogspot.com

2. Dla jednych ukochane przez innych znienawidzone- mukluki Emu. Żadne inne buty nie ochronią stóp przed zimnem tak dobrze jak one, wiele osób uważa jednak, że powodują płaskostopie i wykrzywiają nogi. Wydaje mi się, że oryginalne Emu czy Ugg nie są w stanie zrobić krzywdy naszym stopom. A Wy co myślicie?

Źródło:weheartit.com

Źródło:weheartit.com

Źródło: www.plaamkaa.pl

Źródło: www.plaamkaa.pl

3. Stylizacja z tiulową spódnicą tudzież elegancką sukienką i sportowymi butami. Nie przemawia do mnie to połączenie, nie wiem kto wpadł na ten pomysł ale podobno o gustach się nie dyskutuje ;)

Źródło: elle.pl

Źródło: elle.pl

Źródło: zeberka.pl

Źródło: zeberka.pl

4. Szpilki i skarpetki. Ten trend powraca niczym zły sen i wywołuje skrajne emocje. Dla jednych jest to przejaw tzw. „zabawy modą” dla innych po prostu horror. A dla Was?

Źródło: pudelek.pl

Źródło: pudelek.pl

Źródło: blog.deezee.pl

Źródło: blog.deezee.pl

5. Luźne, wzorzyste spodnie. Poszerzają uda, skracają nogi, zaburzają proporcje sylwetki, ale są urocze, bardzo kolorowe i przede wszystkim wygodne. Niestety wychodząc w takich na ulice wyglądamy jakbyśmy zapomniały  się przebrać zaraz po przebudzeniu…

Źródło:kobieta.wp.pl

Źródło: kobieta.wp.pl

Dorzuciłybyście coś do mojej listy? A może się z nią nie zgadzacie?

pina-podpis