Dress code – jak ubrać się do pracy?

Styczeń 8, 2014 w Just Fashion

Źródło: pinterest.com

Źródło: pinterest.com

Podobno „nie szata zdobi człowieka”, ale kompletując ubiór do pracy kieruję się zasadą: „jak cię widzą, tak cię piszą”. Jak ubrać się do pracy, żeby wyglądać skromnie i elegancko, a jednocześnie zachować swój styl?

Jeśli w waszej pracy obowiązuje dress code, należy go przestrzegać. Pamiętajcie, że w kontaktach z klientami reprezentujecie swojego pracodawcę. Krótka spódnica czy wydekoltowana bluzka z pewnością nie będą świadczyć o waszym profesjonalizmie.

Podstawą garderoby w firmach są proste spódnice o długości zakrywającej kolana. Zaleca się aby były w stonowanym kolorze (odcienie czerni, granatu i szarości), falbanki i koronki oraz mocne wzory nie są wskazane. Jeśli chcesz dodać wyrazistości stylizacji dobierz spódnicę w pepitkę. Będzie prezentować się szykownie i elegancko.

 Linki do stron wraz z cenami

Nie przepadasz za spódnicami? Ubierz eleganckie spodnie i włóż do tego dobrze skrojony żakiet. Ramiona powinny pozostać zasłonięte.

Linki do stron wraz z cenami

Obowiązkowo zaopatrz się w koszulę i golf.

Linki do stron wraz z cenami

Pamiętaj, że buty koniecznie muszą zakrywać palce, a w dobrym tonie jest noszenie przez cały rok rajstop lub pończoch. Nie przesadzaj z biżuterią, postaw na prostotę i klasykę: delikatny zegarek, obrączka i dyskretne kolczyki (najlepiej tzw. „wkrętki”) w zupełności wystarczą.

Linki do stron wraz z cenami

Zwróć uwagę na bieliznę. W żadnym wypadku nie może być widoczna, nie powinna się również odznaczać pod ubraniem. Niestety ścisły dress code nie pozwala na ekstrawagancję. Jeśli pracujesz w miejscu gdzie nie ma rygorystycznej polityki dotyczącej ubioru możesz trochę zaszaleć ;) Pokuś się o kolor. Nie, nie mówię o krzykliwych barwach, ale o pastelowych odcieniach. Załóż apaszkę, stylowy pasek czy nieco większe kolczyki. Pamiętaj żeby nie przesadzić. Praca nie jest miejscem gdzie należy eksponować swój indywidualizm. „Szałową odzież” zachowaj na wyjścia ze znajomymi :)

A Wy w czym chodzicie do pracy? Przestrzegacie firmowych wytycznych dotyczących ubioru? A może nikt Wam nie narzuca sposobu ubierania się?

pina-podpis