Dobry film na wieczór

Październik 28, 2015 w Just Culture

Ostatnio moje życie kulturalne nie istnieje. Nie pamiętam, kiedy ostatnio byłam w kinie, o teatrze czy koncercie już nie wspominając. Dawniej chętnie śledziłam nowości kinowe i planowałam, co i w jakiej kolejności obejrzę. Teraz o godzinie 20 marzę o tym, żeby jak najszybciej położyć się spać. Absolutnie nie jest to antyreklama macierzyństwa, ale chyba po prostu taka jest kolej rzeczy. Póki maluch jest maluchem, pewne rzeczy schodzą na dalszy plan.

Pomyślałam, że chociaż nie jestem na bieżąco z nowościami i tak mam dużo rzeczy do polecenia. Nie są to nowości, ale klasyka z wyższej półki :)

Jeśli nie macie pomysłu na dobry film na wieczór, podsuwam Wam doskonały film z doskonałą obsadą Co się wydarzyło w Madison County.

 Źródło: giving-voice-to-characters.tumblr.com


Źródło: giving-voice-to-characters.tumblr.com

Gdy słyszę nazwiska Clinta Eastwooda i Meryl Streep, wiem, że warto poświęcić swój czas. Chociaż wydawałoby się, że Brudny Harry nie ma w sobie za grosz romantyzmu, ten film odczarowuje wizerunek twardziela. Okazuje się, że nawet on ma uczucia :) Cóż mogę napisać o Meryl Streep. Jest zjawiskowa, subtelna i bardzo zmysłowa. Jej myśli, pragnienia tak łatwo i lekko trafiają do widza.

Fabuła jest dość prosta. Ona jest gospodynią domową, on fotografem National Geographic. Ona właśnie wyprawiła męża z dziećmi na weekend i cieszy się spokojem i samotnością, on właśnie przybył do miasteczka, aby zrobić reportaż. Puka do jej drzwi z prośbą o wskazówki dojazdu, a zostaje na mrożoną herbatę.
Film opowiada wyjątkową historię dwóch dojrzałych osób, które są stateczne, mają swoje miejsce i nie spodziewały się, że jeszcze spotka je miłość. Bohaterowie pokazują miłość prawdziwą i trudną, bo pojawia się za późno. Ale czy na miłość może być za późno?

Oprócz wspaniałej pary aktorów, mamy piękne krajobrazy i zdjęcia miasteczka oraz nastrojową oprawę muzyczną, stworzoną również przez Eastwooda. Ten film nie jest kolejnym wytworem Hollywood, tylko prawdziwym dziełem.