Chcę więcej światła!

Listopad 21, 2013 w Just Home

Jesień daje się we znaki… Coraz bardziej zaczyna mi doskwierać brak światła… Ponieważ nadarzyła się okazja do poznania różnych możliwości doświetlenia ciemnych pomieszczeń, do których światło dzienne nie ma dostępu, uznałam, że jest to dobry moment. Naprawdę potrzebuję żywych kolorów i jasnych pomieszczeń, niosących dużo pozytywnej energii!

Na pewno warto pomyśleć o odpowiednim oświetleniu swoich czterech kątów. W każdym domu są miejsca ciemne, gdzie światło dzienne nie ma dostępu. Pierwszym miejscem, które przychodzi mi do głowy jest przedpokój w domu moich rodziców oraz pomieszczenie gospodarcze między kuchnią a garażem. Ciężko jest tam cokolwiek znaleźć bez tradycyjnego i mocnego oświetlenia. Poza tym bardzo często garderoby są projektowane  bez okna. Z jednej strony jest to zrozumiałe – oszczędzamy miejsce, możemy zmieścić jeszcze więcej ubrań, ale z drugiej strony bez dobrego oświetlenia, możemy spędzać całe godziny na poszukiwaniu ulubionej bluzki.

Źródło: velux.pl

Źródło: velux.pl

Odkryciem okazały się dla mnie świetliki tunelowe firmy VELUX®. Świetlik tunelowy doprowadza światło do pomieszczeń, do których nie dochodzi światło naturalne, a zastosowanie okien nie jest możliwe. Jestem bardzo ciekawa jak to wygląda na co dzień, ale muszę przyznać, że na zdjęciach efekt jest niesamowity. Zresztą zobaczcie sami:

Źródło: velux.pl

Źródło: velux.pl

Źródło: velux.pl

Źródło: velux.pl

Na mnie bardzo duże wrażenie zrobił przedpokój, który był szary, a po wykorzystaniu świetlika zyskał drugie życie. Na pewno takie pomieszczenie jest też łatwiejsze do aranżacji, no i przetrwają w nim rośliny, co dla wielu osób jest bardzo ważne (dla mnie ;-) ).

Pewnie zastanawiacie się,  jak to wygląda w praktyce. Poniżej projekt:

Źródło: velux.pl

Źródło: velux.pl

Tutaj znajdziecie więcej informacji i filmików instruktażowych:

http://www.velux.pl/klienci/galeria/zrealizowane_obiekty/ze_swietlikiem_tunelowym

Osoby, które preferują ciemniejsze pomieszczenia, chcą wieczorem czuć się komfortowo, bez poczucia, że całe osiedle zagląda mu w okno, mogą skorzystać z różnego rodzaju rolet. Cóż, nasza długa ciemna jesień niesie za sobą właśnie takie minusy, że zapalając światło w pokoju nagle stajemy się widoczni dla sąsiadów jak na patelni. Rolety mogą być dobrym rozwiązaniem. Firma VELUX również oferuje szeroki wybór rolet, które mogą spełnić różne oczekiwania i potrzeby.

Zdecydowalibyście się na świetlik tunelowy?

Macie w domu rolety czy zasłony?

POST SPONSOROWANY