Antycellulitowy masaż bańką chińską

Listopad 19, 2013 w Just Beauty

Źródło: fastdeal.pl

Źródło: fastdeal.pl

Jeśli macie problem z cellulitem, jędrnością skóry i chcecie wyszczuplić uda i pośladki zacznijcie masaż bańką chińską! Pobudza on krążenie krwi oraz płynów ustrojowych, a ponadto pomaga wyzbyć się niepotrzebnych produktów przemiany materii i toksyn. Dodatkowo rozbija tkankę tłuszczową co powoduje wyszczuplenie masowanej części ciała. Dowiedziałam się o tej metodzie od przyjaciółki, która używa bańki już od dawna i pozbyła się cellulitu na dobre. Bańki chińskie można zakupić w każdej aptece a ich cena to ok. 25-30zł. W zestawie znajduje się 5 baniek różnej wielkości. Polecam używać tej, która zmieści się Wam w dłoni.

Oto kilka wskazówek jak wykonywać taki masaż:


1. Najpierw natłuść skórę, np. oliwką dla dzieci.
2. Z bańki należy wypuścić powietrze, przyłożyć ją do skóry i porządnie zassać.
3. Tak zassaną bańką wykonujemy kuliste lub podłużne ruchy w kierunku węzłów chłonnych- od kolan w górę.
4. Masaż powinien trwać od 15 do 30 minut na każdą nogę.
5. Wykonujmy go nie rzadziej niż co 3 dni a efekty pojawią się już po ok. 12 zabiegach.
6. Po wykonanym masażu warto użyć kremu antycellulitowego.
To czy będziemy podczas masażu odczuwały ból zależy przede wszystkim od naszego progu bólu, ale też od siły zassania baniek i szybkości wykonywanych ruchów. Po pierwszym masażu pojawiły się u mnie siniaki, na szczęście szybko znikły. Z czasem nabieramy wprawy i masaż bańką chińską staje się przyjemnym zabiegiem kosmetycznym.  Przeważnie wykonuję go oglądając ulubiony serial i pijąc zieloną herbatę. Jest to według mnie jeden z najtańszych oraz najmniej pracochłonnych a zarazem najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się cellulitu.

Należy dodać, że niestety ale nie wszystkie z nas mogą korzystać z masażu bańką chińską. Oto najważniejsze przeciwwskazania:
- pękające naczyńka
- menstruacja
- wysoka temperatura
- nowotwory
- żylaki
- bardzo rozległe rozstępy
- choroby skóry
- skaleczenia i świeże rany

Znacie inne wypróbowane i  skuteczne sposoby na walkę z pomarańczową skórką?