Andrzejkowe dekoracje

Listopad 27, 2013 w Just Home

Andrzejki to wyjątkowe i magiczne święto… Ostatni moment do hucznej zabawy przed rozpoczynającym się Adwentem.
Warto przypomnieć sobie ciekawe wróżby i po prostu bawić się. Andrzejki przede wszystkim kojarzą mi się z wróżbami
w szkole. Każdy uczeń przygotowywał jedną wróżbę i całą godzinę śmialiśmy się z ich wyników. O to też właśnie chodzi, żeby po prostu dobrze się bawić.
Warto wspomnieć, że dawniej we wróżbach andrzejkowych mogły brać udział tylko niezamężne dziewczyny. Święto było traktowane bardzo poważnie i dziewczyny do serca brały sobie wróżby. Teraz, wiadomo, zupełnie to się zmieniło.
Postanowiłam przygotować kilka inspiracji do dekoracji domu na andrzejkową zabawę. Przyznam, że łatwo nie było. Nie pasowały mi zdjęcia znalezione w Internecie do andrzejkowego klimatu. Wszędzie albo święta albo Halloween albo ogólnie zdjęcia z przyjęć. No nie to! Ale udało mi się. Znalazłam nastrojowe dekoracje andrzejkowe, które wzmocnią klimat wróżb.
Tak naprawdę nie potrzeba wiele.. a zresztą przekonajcie się sami!
Źródło: shoegalhope.tumblr.com

Źródło: shoegalhope.tumblr.com

Tak tak… u nas się to nie uda… kolacja przy świecach późnym wieczorem na dworze w listopadzie? Nie ma szans, ale… można się zainspirować. Po pierwsze piękne świeczniki i nakrycie stołu. Idealnie na długie biesiady i wróżby z czarodziejskiej kuli. Tutaj dekoracje na drzewach, u nas mogą być na ścianach w domu. Moim zdaniem najważniejsze w Andrzejkach jest odpowiednie oświetlenie, które wprowadzi nastrój tajemniczości.

Źródło: i-do-it-yourself.com; Pinterest; wedding-thanks-you.com; projectwedding.com

Źródło: i-do-it-yourself.com; Pinterest; wedding-thanks-you.com; projectwedding.com

Jeszcze więcej świec… Tego wieczoru nie może ich zabraknąć. Spójrzcie, jak w prosty sposób można efektownie udekorować stół – stare butelki i długie świece lub małe lampiony… No i pamiętajmy o laniu wosku :)

Źródło: boutiquetheo.com; minted.com

Źródło: boutiquetheo.com; minted.com

A jak lanie wosku, to nie może zabraknąć kluczy. Te mogą stać się idealnym elementem dekoracyjnym. Poniżej kilka inspiracji. Ale zanim przejdziemy do kluczy – ten cekinowy, błyszczący obrus musi być na waszej andrzejkowej zabawie :) na mojej zresztą też :)
Źródło: etsy.com

Źródło: etsy.com

Klucze mogą być elementem andrzejkowej dekoracji, zarówno te prawdziwe, jak i wycięte z tektury i efektownie powieszone :) Jeszcze dwie propozycje:
Źródło: maizehuttin.blogspot.com

Źródło: maizehuttin.blogspot.com

Źródło: beaumariage.org

Źródło: beaumariage.org

Planujecie andrzejkowe wróżby? Macie pomysły na własne dekoracje? Podzielcie się! :)