Aktywne Święta

Grudzień 22, 2013 w Just Be

Nie wiem jak u Was, ale u mnie w domu Święta spędza się bardzo aktywnie. Oczywiście w Wigilię spotykamy się przy stole, rozmawiamy, jemy, śpiewamy kolędy i obdarowujemy się prezentami, ale już następnego dnia staramy się spędzić czas w ruchu. Przesiadywanie przy stole i próbowanie kolejnych dań sprawia, że czuję się ociężale, a po kilku dniach takiego „jedzeniowego szaleństwa” boję się stawać na wagę! Co więcej, już za parę chwil impreza sylwestrowa.. muszę się zmieścić w sukienkę ;) Dlatego też podzielę się z Wami moimi pomysłami na aktywne Święta!

Źródło: goodfon.com

Źródło: goodfon.com

Źródło: blog.christinashieldsphotography.com

Źródło: blog.christinashieldsphotography.com

Po pierwsze wybierzmy się na spacer! Nawet najbardziej oporne jednostki, które nie lubią się ruszać dadzą namówić się na krótki spacer. Polecam wybrać się na przechadzkę całą rodziną. Jeśli pogoda nam dopisze i Święta będą białe możemy ulepić bałwana, rzucać się śnieżkami i robić anioły na śniegu. W mojej rodzinie chodzimy na spacer po starówce, podziwiamy dekoracje świąteczne oraz odwiedzamy szopkę.

Źródło: weheartit.com

Źródło: weheartit.com

Nie wiem jak w Waszych miastach, ale u mnie już drugiego dnia Świąt czynne jest lodowisko. Tym, którzy będą wymawiać się brakiem sprzętu radzę wypożyczyć go na miejscu. Tak łatwo się nie wykręcicie ;) Większość miejskich lodowisk oferuje nam możliwość wypożyczenia łyżew oraz ochraniaczy. Jazda na łyżwach świetnie dotlenia i poprawia nastrój.

Źródło: stopklatka.pl

Źródło: stopklatka.pl

Leniuchom proponuje wybrać się do kina. Zbieramy rodzinę, kupujemy bilety i wspólnie oglądamy film. Telewizja w Święta oferuje nam zazwyczaj powtórki powtórek czyli filmy, które wszyscy znają już na pamięć dlatego seans w kinie będzie miłą odmianą. Fanom „Władcy Pierścieni” przypominam, że już 27.12. odbędzie się premiera drugiej części Hobbita- Hobbit 2: Pustkowie Smauga.

Ostatnią moją propozycją są gry planszowe. Tak, tak, gry planszowe dla całej rodziny są według mnie świetnym pomysłem na aktywne spędzanie czasu z całą rodziną.

Proponuję Wam grę strategiczną Osadnicy z Catanu. Każdy z graczy reprezentuje osadników, którzy mają za zadanie wybudowanie nowych osiedli na wyspie Catan. Zbieramy surowce, za które możemy kupować kolejne budynki oraz którymi handlujemy z innymi graczami. Gra jest baardzo ciekawa, dużo przy niej śmiechu, dyskusji, a często nawet kłótni :)

Źródło: grabworthy.com

Źródło: grabworthy.com

Do scrabbli chyba nie muszę Was przekonywać? Jestem ich wielką fanką! Scrabble polecam głownie rodzinom z dziećmi. Dzieciaki grając uczą się, wyrabiają zainteresowanie językiem polskim, gramatyką, ortografią. Ponadto cały czas ćwiczą pamięć i spostrzegawczość. Także same zalety i dużo, dużo zabawy :)

Kolejną polecaną przeze mnie grą jest utrzymana w PRL-owskim klimacie Kolejka. Zadaniem graczy jest wysłanie swojej rodziny do sklepów i zakup  towarów z wylosowanej listy zakupów. Ale jak to zrobić skoro sklepowe półki są puste…? Warto dodać, że gra stała się hitem nie tylko w Polsce, ale również za granicą!

Podsumowując, Święta nie muszą polegać na nużącym przesiadywaniu za stołem. Wykorzystajmy ten wolny od pracy czas na wspólnej aktywności w rodzinnym gronie! Wesołych Kochani!

pina-podpis