4 najbardziej praktyczne sposoby na przechowywanie w pokoju dziecka

Październik 13, 2015 w Just Home

Na zdjęciach pokoje dzieci są nieskazitelne. Wszystko jest przemyślane, ładne, a bałagan właściwie niewidoczny. Na zdjęciach dzieci bawią się potulnie jedną zabawką, a zanim sięgną po następną, odkładają poprzednią na miejsce.

Oczywiście rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Mój maluch ma roczek, próbuje chodzić, nie raczkuje, a torpeduje – jest szybki i równie szybko wszystko zrzuca i przewraca. Nie jest łatwo utrzymać porządek. Tak właściwie myślę, że jest to niemożliwe i już pogodziłam się z tym, że zabawki są wszędzie. Po ułożeniu malucha spać, zaczynam układanie, sprzątanie i ogarnianie, żeby o nic się nie potykać.

Mimo wszystko temat przechowywania jest dla mnie niezwykle ważny. Mając dwupokojowe mieszkanie muszę tak zaaranżować wnętrze, aby a) było praktycznie, b) ładnie. Właśnie przymierzam się do zakupów w ikea (u mistrzów przechowywania) i szukam pomysłów, inspiracji w sieci. Myślę, że moje wskazówki mogą okazać się pomocne również dla Was.

Źródło: Pinterest

Źródło: Pinterest

1. Półki

Wiercić dziur w ścianach nikt nie lubi, ale czasami jest to najlepsze rozwiązanie. To co leży na podłodze, można ułożyć wyżej i nic nie plącze się pod nogami.

Źródło: http://rafa-kids.blogspot.com

Źródło: http://rafa-kids.blogspot.com

Źródło: http://rafa-kids.blogspot.com

Źródło: http://rafa-kids.blogspot.com

Podobają mi się półki o różnym kształcie, jedna obok drugiej. Myślę, że u mnie takie rozwiązanie by się sprawdziło. Minusem jest to, że osiada kurz zarówno na meblu, jak i na zabawkach. Mimo wszystko jestem na tak. W ikea przymierzam się do zakupu półki tego typu:

ikea

Źródło: ikea.com

Źródło: ikea.com

Źródło: ikea.com

Planowany efekt? Mniej więcej taki (to nie jest ta półka z ikea)

Źródło:  elaecriativa.com

Źródło:
elaecriativa.com

Dużym plusem jest to, że dzięki pudełkowej konstrukcji półek, mamy dodatkową powierzchnię na układanie przedmiotów, zabawek, książeczek czy obrazków.

2. Kosze, pudełka na drobiazgi

Mój synek ma dużo zabawek dość małych, np. grzechotki, bawełniane książeczki, samochody itd. Układanie każdej takiej zabawki na półce byłoby bardzo męczące, i na pewno ostatecznie nie wyglądałoby to schludnie. Dla mnie świetnym rozwiązaniem są kosze wiklinowe, pudełka tekturowe lub z materiału itd.

Źródło:  babyspace.net.au

Źródło:
babyspace.net.au

Źródło: marcypenner.tumblr.com

Źródło: marcypenner.tumblr.com

U mnie na komodzie wszystkie drobiazgi znajdują się w takich pudełkach:

Źródło: ikea.com

Źródło: ikea.com

3. Stara walizka

U mojej mamy synek ma swoją walizę pełną zabawek. Gdy przychodzimy do babci zaraz odwiedzeniu wszystkich kątów, które wiadomo są dużo ciekawsze niż jakieś tam zabawki, zasiada przed walizą i po kolei wszystko wyciąga. Jest to dobra opcja, bo walizka może leżeć pod stołem czy łóżkiem i nie szpeci swoim wyglądem i łatwo jest wszystko powrzucać z powrotem do środka bez zbędnego układania.

Źródło:  husetvedfjorden.blogspot.nl

Źródło:
husetvedfjorden.blogspot.nl

Źródło:  myscandinavianhome.blogspot.se

Źródło:
myscandinavianhome.blogspot.se

Ja takiej prawdziwej, starej walizki u siebie w domu nie mam, ale myślę o takiej lekkiej, szmacianej, która będzie ładnie się prezentować pod łóżeczkiem.

 

Źródło: ikea.com

Źródło: ikea.com

4. Meble

Dość oczywiste, ale czasami tak koncentrujemy się na tym, aby było ładnie jak z obrazka czy zdjęcia z katalogu, że zapominamy o tym, co najważniejsze. Wszystkie dodatki, meble, które kupujemy, mają być ładne, ale też funkcjonalne. Co z tego, że ława jest piękna, jeśli zajmuje pół salonu? Może modne teraz skrzynie i efektownie prezentują się na zdjęciu, ale czy na pewno sprawdzą się na małej przestrzeni? Pamiętajcie o szafkach, komódkach, które sprawdzą się na bank.

Źródło: Pinterest

Źródło: Pinterest

Uważam, że to zdjęcie pokazuje jedno z najbardziej praktycznie i ładnie urządzonych pokoi dla dziecka. Wszystko pochowane w szafkach, a świetnie dobrane dodatki w postaci półeczek, litery, girlandy i zabawek sprawiają, że pokój jest przytulny i ciepły.
Propozycje ikea:

Źródło: ikea.com

Źródło: ikea.com

Źródło: ikea.com

Źródło: ikea.com

 

A Wy jakie macie sposoby na przechowywanie rzeczy, zabawek dziecka?